Bize Ulaşın: +90 312 315 25 10

TEKNİK ÖZELLİKLER

ISITMA SOĞUTMA ÖZELLİKLERİ

Merkezi sistem uygulamalarının ideal çözümü olan Kaskad Yoğuşmalı Sistem kullanılarak enerji verimliliği ve tasarrufu sağlanmıştır. Kalorimetre sistemi ile her dairenin yaktığı kadar yakıt ödemesi planlanmıştır. Klima sistemi için borulama ve altyapısı hazırlanmış dairelerin her mevsim istenilen sabit sıcaklıkta olması sağlanılmıştır. Yangın algılama ve ihbar sistemi ile birlikte; içme suyu deposu, yangın suyu deposu ve otomatik hidrofor bulunmaktadır.

Merkezi Sistem Sıcak Su

Konutlarda sıcak su temini için ısı üretiminin merkezi olarak tek bir yerden hazırlanması merkezi ısıtma sistemi ile yapılır. Dosima Plaza olarak bu konforu son teknoloji sistemimizle size sağlamaktayız.

AÇIK-KAPALI OTOPARK

Plazamızda her daireye tahsisli 1 adet kapalı otopark ayrıca genel kullanıma açık otoparklarımız mevcuttur.

MERKEZİ SİSTEM SU ARITMA SİSTEMİ

Plazamızda şebeke suyunun tamamı arıtılmaktadır.

Su arıtma cihazı sayesinde elde edilen arıtma suyunun insan sağlığını olumlu yönde etkilemesi ve iyileştirmesi açısından tüketiciler üzerinde sayısız faydası bulunmaktadır. Su arıtma cihazlarının faydaları sayesinde tüketiciler temiz su tüketerek birçok hastalıktan korunmakta daha zinde, enerjik olmakta ve zamana meydan okuyarak yaşlanmayı geciktirebilmektedirler.

Su arıtma cihazlarından elde edilen içilebilir suyun içinde daha düşük miktarda sodyum ve potasyum bulunduğundan yüksek tansiyon hastaları tarafından özellikle tercih sebebi olmalıdır. Su arıtma cihazından çıkan arıtılmış su, diğer sulara göre kanda çok daha hızlı dolaşır; bu ise insan bedenine enerji vermekte ve yaşam kalitesini arttırmaktadır.

Su arıtma sonucunda elde edilen su en güvenilir ve sağlıklı içme suyudur. İçerisinde zararlı materyaller barındırmaz. (nitrat, kurşun arsenik, asbest, cıva, vb.) Arıtılmış suda, damacana ve musluk sularına kıyasla çok az miktarda magnezyum ve kalsiyum iyonları bulunur bunun yanı sıra hastalık yapıcı mikro-organizma kesinlikle içermez. Damacana sularının aksine taze su özelliği ile bireylere lezzetli su içme imkânı vermekte ve sağlığımızın en büyük destekçisi görevini üstlenmektedir.

Su arıtma cihazı; damacana su siparişi vermek için açılan telefonlar (yanısıra masrafları), sipariş vereceğimiz yer kapanmış mıdır diye düşünmek, ağır damacanaları ya da damacana su şişelerini ağırlığını kaldırma sonucunda bel bölgemize verdiği hasarlar, mutfakta hareket alanımızı kısıtlayacak ölçüde alan kaplaması gibi birçok dertten bizleri kurtarmaktadır. Kısacası su arıtma cihazları yaşam kalitemizi değerli ölçüde yükseltmektedir

MERKEZİ UYDU SİSTEMİ

Merkezi Dağıtım Sistemleri TSE'li ve onaylı malzemelerle kurulacak olup, HD yayınlara tam uyumludur.

YALITIM SİSTEMİ

Isı Yalıtım Sistemi  

Dış Cephe Isı Yalıtmı veya yaygın olarak bilinen  ‘Mantolama’  basit olarak dışarıdaki ısıyı içeriye sokmadan, içerideki ısıyı korumak amacı ile yapının bir nevi manto içine alınması, ısı yalıtım malzemesi ile kaplanmasıdır.

Plaza sistemimizde, dıştan komple mantolama yapılıp dairelerde çift camlı , ısı yalıtımlı alüminyum doğrama kullanılmıştır. Sağlayacağımız temel, çatı ve dış cephe ısı yalıtım tekniği ile yıllık enerji tüketim giderlerinizde minimum  %60 dolaylarında bir tasarruf sağlamanız mümkündür.

Ses Yalıtım Sistemi  

Evinizde oluşan ses problemlerinde endişe duyuyorsanız buna hiç gerek yok. Plazamızda Avrupa standartlarında ses kesim sistemleri uygulanmaktadır. Böylelikle evinizde sizi sesin zararlı etkilerinden kurtarmaktayız.

ASANSÖR SİSTEMİ

Asansörlerimizde; makineyi kontrol eden kademesiz hız kontrol sistemleri,  VVVF kontrollü kapı sistemleri, elektrik kesildiğinde acil kurtarma sistemleri, tüm arızaların ekranda görüntülendiği makine işlemcili kumanda panosu, yük durumunu kontrol eden aşırı yük sistemleri bulunmaktadır. Tüm bu özellikler ile asansörün emniyet ve konforu sağlanmaktadır.

Plazamızda 3 adet yüksek kabiliyetli asansörlerimiz bulunmaktadır. Bu asansörlerimizden 1 tanesi yük asansörü olup, ev eşyası taşınabilecek büyüklüktedir.

JENERATÖR SİSTEMİ

Komple tüm bina sistemleri ve daire içi elektrik sistemlerini besleyebilen kapasitede jeneratör mevcuttur.

GÜVENLİK SİSTEMİ

Bina ve otopark genelinde 24 saat tam eğitimli güvenlik görevlileri yer almaktadır. Daire içinden akıllı ev sistemi vasıtasıyla tüm güvenlik kameralarını izleyebilme imkânı daireden site giriş kontrol noktası, blok girişi ve görevli dairesiyle irtibatlı görüntülü intercom sistemi bulunmaktadır. Elektrikli araçlar için şarj ünitesi bulunmaktadır.

Genel güvenlik sistemi içeriği olarak; Loby ve Concierge bankosu, güvenlik kameraları ve kayıt sistemi, yangın dedektörleri, otomatik yangın algılama sistemi elemanları bulunmaktadır.

OTOMATIK YANGIN SÖNDÜRME

Plazamızda; yangını kendi algılayan, kendi kendine çalışan ve yangını kaynağında söndüren bu sistem güvenli bir yaşama imkânını size sunmaktadır.

Bu sistem; yangının etkin bir şekilde kontrol altına alınması gereken ilk dakikalarında, tehlikenin algılanmasını sağlayıp ilk müdahale aşamasını hızlandırarak can ve mal kaybını önleme imkânı sağlayacaktır.

AKILLI EV SİSTEMİ

Eviniz için konfor, güven ve prestiji tek bir çatı altında bileşik çözümler olarak sunabilen Akıllı Ev sistemimiz ile görüntülü diyafon, kameralı güvenlik, alarm, ısıtma-soğutma sistemlerinin uzaktan kontrolü, enerji tasarrufu ve bina kontrol sistemleri hizmetini size sunmaktayız. Bu gelişmiş özellikler size ve ailenize; aydınlatmalarınızı, perde ve panjurlarınızı, iklimlendirme sisteminizi, TV, DVD, uydu alıcısı, müzik sistemi ve tüm elektronik aletlerinizi tek bir dokunuşla kontrol etme imkânı sağlar. Esnek, basit ve pratik kontroller sayesinde dünyanın öbür ucunda bile olsanız her şey sizin elinizde olacak ve gözünüz arkada kalmayacak.

Akıllı Ev Sistemimiz; akıllı kumandalar, cep telefonları, tablet bilgisayarlar gibi tüm ürünler ile uyumlu çalışabilen sistem IR ve RF cihazlarınızı aynı çatı altında toplar, tek bir kumanda da birleştirir ve bunları birbirleri ile uyumlu çalışır hale getirir. Siz kumandanızdan yâda IPAD ile bir senaryoyu seçtiğinizde, örneğin istenmeyen ışıklar ve panjurlar kapanır müzik sisteminiz favori parçanızı çalmaya başlar ve odanızın ışığı istediğiniz seviyede açılır.

Sistemimizde sonradan eklenebilme, tanıtma özelliği sayesinde senaryolarınızı ve kullandığınız özellikleri genişletebilirsiniz. Hiçbir uyum sorunu yaşamadan istediğiniz esnek kablosuz çözümlere kavuşabilirsiniz. Üstelik size tüketimlerini kontrol edebileceğiniz bir enerji yönetimi ve doğayla barışık bir yaşam sunar.

Gelişmiş teknolojisi sayesinde tüm kontrolleri anahtarlar üzerinden yapabilmektesiniz. Kablosuz sadelik, kontrol esnekliği ve hiçbir ekstra bilgisayar bağlantısı gerektirmeden kendinizin bile programlayabileceği bir sistem sunmaktayız.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR İÇİN ŞARJ ÜNİTESİ

Hem çevre dostu hem ekonomik elektrikli araçların kullanımı Türkiye'de giderek yaygınlaşıyor. Ancak bu araçların en büyük sorunu şarj istasyonlarının yeterince yaygın olmaması. Dosima Yapı "akıllı" ofis projesinde sadece günün ihtiyaçları değil önümüzdeki yıllarda hayatımızda daha sık yer alması beklenen teknolojileri de göz önünde bulunduruyor. Bu bağlamda yakın gelecekte her site için ihtiyaç haline gelecek olan ve birçok şirket tarafından altyapı hazırlıkları devam eden elektrikli araç şarj ünitesi Dosima Plaza'da ilk etapta düşünülen konulardan biri.