Bize Ulaşın: +90 312 315 25 10

TEKNİK ÖZELLİKLER

ISITMA SOĞUTMA ÖZELLİKLERİ

Merkezi sistem uygulamalarının ideal çözümü olan Kaskad Yoğuşmalı Sistem kullanılarak enerji verimliliği ve tasarrufu sağlanmıştır. Kalorimetre sistemi ile her dairenin yaktığı kadar yakıt ödemesi planlanmıştır. Klima sistemi için borulama ve altyapısı hazırlanmış dairelerin her mevsim istenilen sabit sıcaklıkta olması sağlanılmıştır. Yangın algılama ve ihbar sistemi ile birlikte; içme suyu deposu, yangın suyu deposu ve otomatik hidrofor bulunmaktadır.

Merkezi Sistem Sıcak Su

Konutlarda sıcak su temini için ısı üretiminin merkezi olarak tek bir yerden hazırlanması merkezi ısıtma sistemi ile yapılır. Dosima Plaza olarak bu konforu son teknoloji sistemimizle size sağlamaktayız.

AÇIK-KAPALI OTOPARK

Plazamızda her daireye tahsisli 1 adet kapalı otopark ayrıca genel kullanıma açık otoparklarımız mevcuttur.

MERKEZİ SİSTEM SU ARITMA SİSTEMİ

Plazamızda şebeke suyunun tamamı arıtılmaktadır.

Su arıtma cihazı sayesinde elde edilen arıtma suyunun insan sağlığını olumlu yönde etkilemesi ve iyileştirmesi açısından tüketiciler üzerinde sayısız faydası bulunmaktadır. Su arıtma cihazlarının faydaları sayesinde tüketiciler temiz su tüketerek birçok hastalıktan korunmakta daha zinde, enerjik olmakta ve zamana meydan okuyarak yaşlanmayı geciktirebilmektedirler.

Su arıtma cihazlarından elde edilen içilebilir suyun içinde daha düşük miktarda sodyum ve potasyum bulunduğundan yüksek tansiyon hastaları tarafından özellikle tercih sebebi olmalıdır. Su arıtma cihazından çıkan arıtılmış su, diğer sulara göre kanda çok daha hızlı dolaşır; bu ise insan bedenine enerji vermekte ve yaşam kalitesini arttırmaktadır.

Su arıtma sonucunda elde edilen su en güvenilir ve sağlıklı içme suyudur. İçerisinde zararlı materyaller barındırmaz. (nitrat, kurşun arsenik, asbest, cıva, vb.) Arıtılmış suda, damacana ve musluk sularına kıyasla çok az miktarda magnezyum ve kalsiyum iyonları bulunur bunun yanı sıra hastalık yapıcı mikro-organizma kesinlikle içermez. Damacana sularının aksine taze su özelliği ile bireylere lezzetli su içme imkânı vermekte ve sağlığımızın en büyük destekçisi görevini üstlenmektedir.

Su arıtma cihazı; damacana su siparişi vermek için açılan telefonlar (yanısıra masrafları), sipariş vereceğimiz yer kapanmış mıdır diye düşünmek, ağır damacanaları ya da damacana su şişelerini ağırlığını kaldırma sonucunda bel bölgemize verdiği hasarlar, mutfakta hareket alanımızı kısıtlayacak ölçüde alan kaplaması gibi birçok dertten bizleri kurtarmaktadır. Kısacası su arıtma cihazları yaşam kalitemizi değerli ölçüde yükseltmektedir

MERKEZİ UYDU SİSTEMİ

Merkezi Dağıtım Sistemleri TSE'li ve onaylı malzemelerle kurulacak olup, HD yayınlara tam uyumludur.

YALITIM SİSTEMİ

Isı Yalıtım Sistemi  

Dış Cephe Isı Yalıtmı veya yaygın olarak bilinen  ‘Mantolama’  basit olarak dışarıdaki ısıyı içeriye sokmadan, içerideki ısıyı korumak amacı ile yapının bir nevi manto içine alınması, ısı yalıtım malzemesi ile kaplanmasıdır.

Plaza sistemimizde, dıştan komple mantolama yapılıp dairelerde çift camlı , ısı yalıtımlı alüminyum doğrama kullanılmıştır. Sağlayacağımız temel, çatı ve dış cephe ısı yalıtım tekniği ile yıllık enerji tüketim giderlerinizde minimum  %60 dolaylarında bir tasarruf sağlamanız mümkündür.

Ses Yalıtım Sistemi  

Evinizde oluşan ses problemlerinde endişe duyuyorsanız buna hiç gerek yok. Plazamızda Avrupa standartlarında ses kesim sistemleri uygulanmaktadır. Böylelikle evinizde sizi sesin zararlı etkilerinden kurtarmaktayız.

ASANSÖR SİSTEMİ

Asansörlerimizde; makineyi kontrol eden kademesiz hız kontrol sistemleri,  VVVF kontrollü kapı sistemleri, elektrik kesildiğinde acil kurtarma sistemleri, tüm arızaların ekranda görüntülendiği makine işlemcili kumanda panosu, yük durumunu kontrol eden aşırı yük sistemleri bulunmaktadır. Tüm bu özellikler ile asansörün emniyet ve konforu sağlanmaktadır.

Plazamızda 3 adet yüksek kabiliyetli asansörlerimiz bulunmaktadır. Bu asansörlerimizden 1 tanesi yük asansörü olup, ev eşyası taşınabilecek büyüklüktedir.

JENERATÖR SİSTEMİ

Komple tüm bina sistemleri ve daire içi elektrik sistemlerini besleyebilen kapasitede jeneratör mevcuttur.